Dr.Birgit Wogatzky teigia, kad makšties bakterinės infekcijos gali turėti įtakos nėštumui ir vaisingumui. Bakterinė vaginozė (BV) – dažniausia vaisingo amžiaus moterų makšties infekcija. BV simptomai: niežėjimas, deginimo pojūtis, gausios ir nemalonaus kvapo išskyros.

Moterims, kurios susiduria su nevaisingumo problemomis bakterinė vaginozė pasitaiko 3 kartus dažniau nei moterims, kurios neturi vaisingumo sutrikimų.

Pasak daktarės, bakterinė vaginozė ir kitos makšties infekcijos gali sumažinti vaisingumą, kadangi:

1.Didėja uždegimas, slopinama imuninė sistema, reprodukcijai susidaro toksiška aplinka.

2. Pažeidžiama sperma ir makšties epitelio ląstelės.

3. Trukdoma sveikų gimdos kaklelio gleivių gamybai ovuliacijos metu.

4. Dėl infekcijų pažeisto randinio audinio užblokuojami kiaušintakiai, todėl spermatozoidai ir kiaušinėliai negali susitikti.

Moterims, kurioms bakterinė vaginozė pasireiškia nėštumo metu, gali padidėti persileidimo, priešlaikinio gimdymo, infekcijų po gimdymo rizika.

Dr.Birgit Wogatzky skatina skirti daug dėmesio makšties sveikatai, atkreipti dėmesį į bet kokius atsiradusius pokyčius, visais klausimais konsultuotis su savo akušeriu-ginekologu.

Dr.Birgit Wogatzky dalinasi patarimais kaip palaikyti makšties sveikatą ir išvengti problemų.

Venkite prausiklių, kuriuose gausu sintetinių dažiklių, aromatinių kvapų. Neplaukite intymių vietų muilu ar dušo geliais. Naudokite specialiai intymiai higienai skirtus natūralius prausiklius.

Atsisakykite rūkymo. Rūkančios moterys labiau linkusios sirgti urogenitalinės sistemos infekcijomis. Rūkymas gali pakenkti būsimo kūdikio sveikatai.

Skirkite daug dėmesio savo mitybai. Mokslininkai įrodė, kad bet kokie maisto produktai, padedantys stiprinti žarnyno sveikatą, gali padėti palaikyti sveiką makšties bakterijų pusiausvyrą. Kad poveikis būtų geriausias, kasdienėje mityboje derinkite prebiotikus ir probiotikus. Paprastai tariant, prebiotikai yra skaidulos, kurias gali panaudoti tik mūsų „gerosios”, sveikatą stiprinančios bakterijos. Prebiotikų šaltiniai yra pastarnokai, šparagai, česnakai, svogūnai, porai, avižos, rugiai. Šiuos maisto produktus nesunku įtraukti į kasdienę mitybą. Keletas pavyzdžių: avižiniai dribsniai pusryčiams, salotos su šparagais pietums bei moliūgų ir pastarnokų sriuba vakare. Probiotikų gausu jogurte, kefyre, raugintuose kopūstuose.

Rekomenduojama vengti perdirbtų maisto produktų, cukraus, vartoti pakankamą kiekį vandens.

Literatūros šaltiniai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *