Yra žmonių, kurie daug valgo, bet jiems nereikia daug sportuoti, kad numestų svorio. Šių žmonių medžiagų apykaita iš prigimties yra greita. Nors greita medžiagų apykaita dažniausiai būna nulemta genetiškai, tačiau galima sudeginti daugiau kalorijų ir tiems žmonėms, kurie neturi genetiškai nulemtos greitos medžiagų apykaitos.

Pateikiame 7 patarimus, kurie padės Jums pagreitinti medžiagų apykaitą ir padidinti kasdien sudeginamų kalorijų skaičių:

1. Sportuojant pagreitinkite treniruotes ir prailginkite jų laiką.

Gerai žinoma, kad kuo daugiau sportuojate, tuo daugiau kalorijų sudeginate. Pagreitinkite treniruotes ir stenkitės prailginti kardio pratimų laiką. Tai duoda dvejopą efektą. Treniruočių metu sudeginama daugiau kalorijų, be to, kalorijų deginimas tęsiasi ir po treniruočių. Tai reiškia, kad padidėja medžiagų apykaitos greitis ramybės būsenoje, ir toliau deginate kalorijas, net jei tik stovite. Anot nutukimo eksperto – George Bray, ilgėjant treniruočių laikui, padidėjęs medžiagų apykaitos greitis ramybės būsenoje užsitęsia.

2. Jėgos treniruočių nauda.

Jėgos treniruotės, taip pat labai svarbios, nes sudegina ne mažiau (o kartais net daugiau) kalorijų nei kardiotreniruotės. Jėgos treniruotės toliau degina riebalus po to, kai treniruotė baigta, ir padidina medžiagų apykaitą net iki 48 valandų.

3. Mitybos rėžimas.

Dauguma žmonių renkasi pusryčius kelionėje, pietus darbe ir sočią vakarienę grįžę namo. Tačiau tinkami pusryčiai ryte namuose, prieš darbus, yra geriausias būdas pabusti, paruošti organizmą būsimai dienai ir išjudinti medžiagų apykaitą. Dienos eigoje rekomenduojama užkandžiauti tarp pagrindinių valgymų. Valgant taip pat deginamos kalorijos, todėl užkandžiaukite vaisiais, riešutais, daržovėmis visą dieną, užuot apsiriboję pietumis ar vakariene.

4. Vartokite daugiau baltymų.

Baltymai padeda raumenims augti, o raumenys degina kalorijas. „Į kiekvieną maitinimąsi įtraukdami liesų baltymų, pavyzdžiui, neriebaus sūrio, pupelių, vištienos, žuvies ar žemės riešutų sviesto, pagreitinsite medžiagų apykaitą ir visą dieną jausitės energingi bei sotūs”, – sako „Core Performance” mitybos ir tyrimų viceprezidentė Amanda Carlson-Phillips.

5. Vartokite pakankamą kiekį vandens.

Remiantis „Journal of Clinical Endocrinology and Metabolism”  paskelbtais tyrimo rezultatais, nustatyta, kad geriant vandenį, vyrų ir moterų medžiagų apykaita pagreitėja 30 %. Kasdien rekomenduojama išgerti nors 2 litrus vandens.

Nors geriant šaltą vandenį medžiagų apykaita pagreitėja, tačiau taip pat rekomenduojama kas rytą išgerti stiklinę drungno vandens su citrinos sultimis, kad suaktyvėtų virškinimo sistema. „Citrinoje esantys virškinimo fermentai suaktyvins jūsų medžiagų apykaitą ir virškinimo sistemą, todėl lengvai suvirškinsite viską, ką vėliau tą dieną suvalgysite”, – sako detoksikacijos ekspertė ir sertifikuota mitybos specialistė Cheryl Wheeler Duncan.

6. Vaikščiokite darbe.

Viena iš svarbiausių daugelio sveikatos problemų priežasčių – nejudrus gyvenimo būdas. Todėl dirbant sėdimą darbą, rekomenduojama kas 45 minutes pasivaikščioti.

7. Treniruotės prieš miegą.

Miegant medžiagų apykaita natūraliai sumažėja 15 %. Treniruodamiesi po vakarienės, galite padidinti medžiagų apykaitos greitį iki 5 %. Rekomenduojama pasivaikščioti po vakarienės arba atlikti 20 minučių vidutinio intensyvumo kardio treniruotę, kad padėti kūnui deginti kalorijas miegant.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *