Kofermentas Q10 – tikriausiai jau esate susidūrę su šiuo terminu, didžiosiomis raidėmis užrašytu ant kremų nuo raukšlių pakuočių.
Negaliu vėl nepagalvoti apie savo seną profesorių, kuris sakydavo: „tepti kofermentą Q10 ant odos – tai tas pats, kaip vaišinti kepsniu badaujantį žmogų… reikia jį suvalgyti, kad gautum naudos iš jo poveikio!“

Bet: Kas apskritai yra šis kofermentas Q10? Kodėl jis įeina į senėjimą stabdančių kremų ir maisto papildų sudėtį? Apie kokį poveikį kalbėjo tas senas profesorius? Kaip visa tai gali būti naudinga mano vaisingumui?

„Q10 yra vienas svarbiausių pastarųjų dešimtmečių mitybos mokslų atradimų.“
Prof. Dr. Linus Pauling, vitaminų tyrinėtojas, du kartus laimėjęs Nobelio premiją.

Kofermentas Q10 ir ląstelių energija

Kofermentas Q10 yra riebaluose tirpi medžiaga, dalyvaujanti ląstelėse vykstančiame energijos gamybos procese. 1957 m. biologas jį pirmą kartą aptiko galvijų širdyse. Iš tikrųjų, kofermento Q10 yra beveik kiekvienoje žmogaus kūno ląstelėje. Tiksliau, jo yra vidinėje mitochondrijų membranoje. Tai ląstelės organelės, atsakingos už didžiąją energijos gamybos proceso dalį, todėl jos dažnai vadinamos ląstelės jėgainėmis. Pagrindinis kofermento Q10 darbas – pernešti elektronus kvėpavimo grandinėje iš vieno fermentų komplekso į kitą. 1978 m. britų mokslininkas Peter D. Mitchell buvo apdovanotas Nobelio premija chemijos srityje – už svarbius atradimus, susijusius su energijos gamyba ląstelių mitochondrijose. Kofermentas Q10, dar vadinamas vitaminu Q10 arba ubichinonu, ir jo transportavimo funkcija yra pagrindinė šios energijos gamybos formos sąlyga, taigi, tai yra organizmo gyvybingumo ir darbingumo pagrindas.

Kofermento Q10 šaltiniai

Kofermentą Q10 iš dalies gamina pats organizmas. Kitą dalį gauname iš vartojamų maisto produktų. Jo gausu mėsoje, žuvyje, ankštinėse daržovėse, riešutuose ir sėklose, augaliniuose aliejuose, kryžmažiedžiuose augaluose, svogūnuose ir bulvėse. Tačiau gaminant maistą jis greitai suyra.

Kofermento Q10 trūkumas

Paprastai mūsų organizme yra pakankamas kofermento Q10 kiekis. Tačiau jo gamyba su amžiumi mažėja. Tai galima pastebėti maždaug nuo 30 metų. Be to, nesveika mityba, alkoholis ir cigaretės taip pat mažina endogeninę šio kofermento sintezę.
Todėl kūno ląstelės turi daug mažiau energijos. To pasekmės gali būti skirtingos, priklausomai nuo ląstelių tipo: oda tampa suglebusi, raumenys nusilpsta, kiaušialąstės ir spermatozoidai taip pat kenčia.Kiaušialąsčių kokybė paprastai būna blogesnė, prastėja spermatozoidų morfologija ir judrumas, be to, mažėja jų skaičius.

Kofermento Q10 trūkumo kompensavimas

Gera žinia: papildyti kofermento Q10 atsargas organizme yra paprasta ir nebrangu. Pasiekęs savo tikslą – ląstelių „jėgaines“, kofermentas Q10 gali atgaivinti energijos gamybos procesą ir prisidėti prie didesnio energijos lygio organizme.
Taigi, kofermentas Q10 yra tikras universalus preparatas. Jis apsaugo odą nuo senėjimo iš vidaus, stiprina mūsų širdį, nervų ir imuninę sistemą.

Be to, kofermentas Q10 taip pat apsaugo organizmą kaip antioksidantas. Jis padeda kovoti su kenksmingomis reaktyviosiomis deguonies formomis, prooksidantais, kurie susidaro organizmo ląstelėse energijos gamybos proceso metu. Antioksidantų, pavyzdžiui, kofermento Q10, pagalba mūsų kūnas gali neutralizuoti reaktyviąsias deguonies rūšis ir taip išvengti oksidacinės žalos ląstelėms ir audiniams. Tai padeda stabilizuoti natūralią prooksidantų ir antioksidantų pusiausvyrą ir sulėtina senėjimo procesus.

Tai ypač svarbu reprodukcinei sveikatai, nes gerai žinoma, kad kiaušialąstės ir spermatozoidai yra ypač jautrūs oksidacinei žalai.

Atlikti tyrimai parodė, kad kofermento Q10 vartojimas prieš nėštumą gali pagerinti moterų kiaušialąsčių kokybę ir vyrų spermos kokybę.
Be to, yra duomenų, kad kofermento Q10 papildų vartojimas taip pat gali būti naudingas kiaušidžių rezervui palaikyti.

Literatūros šaltiniai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *