Sveika mityba yra labai svarbi

Ispanijoje atliktas tyrimas, paskelbtas žinomame žurnale „Human Reproduction“, dar kartą patvirtino, kad sveika mityba turi reikšmės spermatozoidų skaičiui vyro spermoje. Jau žinoma, kad tai galioja vyrams, turintiems vaisingumo problemų, vyresnio amžiaus vyrams ir rūkaliams.

Mityba turi įtakos spermatozoidų skaičiui

Dabar Alberto Torreso-Cantero komanda norėjo išsiaiškinti, ar tas pats galioja ir sveikiems jauniems vyrams.
Mokslininkai ištyrė 215 studentų spermą ir susiejo duomenis su tyrimo dalyvių mitybos įpročiais. Jie ypač daug dėmesio skyrė daugeliui mikroelementų, kurių poveikis spermos kiekiui ir kokybei yra gerai žinomas.

Antioksidantai

Tikriausiai nebuvo visiškai netikėta, kad tyrėjai nustatė reikšmingą ryšį tarp antioksidacinių maistinių medžiagų, tokių kaip vitaminas C ar likopenas, vartojimo su maistu ir bendro spermatozoidų skaičiaus. Gerai žinoma, kad spermatozoidai yra ypač pažeidžiami, kai turime omenyje oksidacinį stresą reprodukciniame kontekste, o antioksidantai gali apsaugoti spermatozoidus nuo oksidacinės pažaidos.

Mikroelementai gerai spermatozoidų kokybei

Kiti mikroelementai, svarbūs spermos sveikatai, yra cinkas ir selenas. Jie reikalingi spermos veiksmingumui. Normaliam spermatozoidų judrumui ypač reikalingas pakankamas karnitino ir kofermento Q10 kiekis. Abu jie dalyvauja energijos gamyboje spermatozoidų „jėgainėse“ – mitochondrijose. Tai dar vienas tyrimo pavyzdys, kuriame pateikiami moksliniai įrodymai, kad kiekvienas vyras, kaip ir kiekviena moteris, norinti susilaukti vaikų, turi priimti teisingus sprendimus dar prieš planuojant nėštumą. Ypač svarbu sveika ir subalansuota mityba, kurioje gausu antioksidantų. Žmonėms, kuriems sunku laikytis sveikos mitybos įpročių, arba žmonėms, patiriantiems daug streso, pasikonsultavus su gydytoju, patartina apsvarstyti galimybę laikinai vartoti tinkamą maisto papildą. Paprastai pakanka 3 mėnesių, kad spermos kokybė ženkliai pagerėtų.

Literatūros šaltiniai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *